دفترچه فنی آرند

manual Arend

توضیحات فنی و شیوه استفاده از ساندبار آرند محصول کارگاه خلاقیت آبی  db

اسپیکر قدرتمند

ساندبار آرند یک اسپیکر قوی وکوچک باتوان بالاست که می تواند علاوه برساندبار یک اسپیکراکتیو کامل باشد .

صرفه اقتصادی

بسیار اقتصادی بوده و می تواند به عنوان یک دستگاه چند منظوره مورد استفاده واقع شود .

گارانتی واقعی

تمامی محصولات این کارگاه از گارانتی ما برخوردار است و علاوه برمدت گارانتی تا یکسال تامین قطعات و تعمیرات خواهد داشت .

محاسبات فنی

محاسبات فنی و علمی برای رسیدن به یک کیفیت مطلوب و قانع کننده برای محصولات db

Arend

این محصول به رنگ های متنوع و با قدرت بالا برای فضای خانه  طراحی و ساخته شده است .بازطراحی و ساخت این محصول در نهایت دقت انجام پذیرفته است .از مزایای این محصول به تفکیک خواهیم گفت اما به طور کلی کامل ترین نمونه اسپیکر ساندبار  می باشد که این گروه تا کنون ساخته است .

برای آشنایی با این محصول به این مطالب توجه فرمائید :

ساند بار آرند محصولی زیبا و مدرن در قالبی بسیار زیبا ساخته شده است. این اسپیکر دارای زیبایی خاص و تنوع رنگ بی نظیر می تواند یک المان بسیار جذاب روی میز تلویزیون  شما باشد . به غیر از زیبایی خاص این محصول و ظرافت در ساخت آن مشخصات فیزیکی این محصول منحصر به فرد است .

امکانات ساندبار Arend

آرند یک ساندبار ویژه است که علاوه بر امکانات معمول و قدرت یک ساندبار توان ایفای نقش به عنوان یک اسپیکر مستقل با امکاناتی مانند پخش فایل های صوتی از طریق موبایل با درگاه بلوتوث – AUX  – و مموری و فلش را نیز داراست .

رنگبندی و تنوع شکل آن را نسبت به محصولات بازار شاخص می گرداند و توان بالای آن برای خانه های بزرگ و تلویزیون ها با صدای ضعیف محصولی مکمل گردانده است . آرند دارای قدرت 100 وات و استریو می باشد و توانی بیش از سینمای خانگی را داراست .

این اسپیکر زیبا تمام چوب بوده و به طور کامل ایزوله شده است . دارای پیشانی از چوب و پارچه برای زیبایی و بدنه از چوب  کاج برای ایزوله کردن نویز ساخته شده است .

ساندبار چوبی :

این اسپیکر به صورت مستقل با اتصال به برق قابلیت پخش فایل های صوتی از طریق بلوتوث – فلش – مموری – رادیو – AUX را داراست .

در قسمت پشت دستگاه یک کابل مستقل برای اتصال به کامپیوتر و تلویزیون ( دو فیش) نیز تعبیه شده است  که با قرار دادن دستگاه در حالت AUX  قابل استفاده می باشد .

مشخصات فنی

مشخصات فیزیکی Arend

ارتفاع : 10 سانت

طول : 75 سانت

عمق قسمت فنی : 10 سانت

این مدل مجهز به کنترل از راه دور می باشد . امکان پخش از طریق بلوتوث ، مموری ، و یواس بی فلش و کابل AUX  و کابل مستقل اسپیکر  است .

همواره نگرانی از بابت کیفیت  محصول به خصوص محصولات الکترونیکی   و برقی یکی از مشکلات خریداران این محصولات است .

ما به عنوان تولید کنندگان این ساندبار  با علم به این مشکل و اطــمینان از کیفیت محصول تولیدی و انجام آزمایشات کافی این محصول را ضمانت نموده و سـه ماه گارانتی می نمایند . خدمات پس از فروش این محصول تا یک سال ادامه خواهد داشت . ما بر این باوریم که درصورت استفاده صحیح تا سالها می توانید  از این محصول استفاده نمایید .

شرایط گارانتی :

گارانتی محصول شامل موارد مصرفی مانند کابلها نمی باشد .

شکستگی و شستشو و آب خوردگی قسمت برقی و الکترونیکی شامل گارانتی نمی باشد .

هر نوع دستکاری توسط افراد غیر متخصص و باز شدن دستگاه  موجب ابطال گارانتی می شود .

از زمان تحویل کالا سه ماه تمام گارانتی شامل دستگاه می گردد .

مسئولیت یک سال تامین قطعات و خدمات پس از فروش به عهده تولید کننده و هزینه های مربوطه به عهده خریدار  می باشد .

manual Arend

در قسمت پشت  ساندبارامکانات خاصی در نظر گرفته شده است

استحکام و کیفیت متریال استفاده شده وجه تمایز بزرگی است که اهل دقت آن را بخوبی درک می کنند.

توجه به ظرائف در کنار نکات ریز و دست ساز بودن آن مزیت دیگری خواهد بود .

اما این شروع ماجراست برای آرند….

همانطور که گفتیم مدل شما کاملترین ساندبار ما تا کنون است .

دارای سیستم مجزا برای اسپیکرهای برقی است . قدرت اسپیکرها 80 وات و در حالت حداکثری 100 وات خواهد بود . این مدل مجهز به کنترل از راه دور می باشد . امکان پخش این مدل از طریق بلوتوث ، مموری ، و یواس بی فلش و کابل AUXو کابل AV است .

گیرنده IR

برای کارکرد بهتر کنترل دو گیرنده مخصوص مادون قرمز کارگذاشته شده است . یکی در کنار دکمه ها و محیطی بوده و ازنوع نظامی تهیه و استفاده شده است . دومی جلوی باکس بوده و بیشتر قسمت روبرو را پوشش می دهد . برای  آشنایی بیشتر در قسمت توضیحات کنترل  شرح داده شده است  .

در قسمت پنل پخش موسیقی  4 دکمه در نظر گرفته شده است  که دکمه play / pause – (+) – (-) – menu   می باشد .

کاربری عمومی آنها مشخص است  ، اما این کلیدها سه لایه هستند . و در صورتی که 3 ثانیه نگه داشته شوند واکنش دوم را نشان می دهند . اگر 7 ثانیه نگه داشته شوند  واکنش سوم را نشان خواهند داد.

البته واکنش چهارم و پنجم نیز وجود دارد که برای سرویس کاران و برنامه نویسان  می باشد . از توضیح آن معذوریم . البته کاربردی برای یوزر ندارد .

دکمه (M)

مخفف کلمه منو بوده  و طبق معمول برای عوض کردن حالت کاربری دستگاه بین بلوتوث – رادیو – فلش ومموری – AUX  می باشد . می توانید عملکرد آن را صوتی شنیده و یا در نمایشگر پشت ملاحظه کنید .

 

دکمه (+)

این دکمه با تاچ لحظه ای کانال بعدی در رادیو و یا آهنگ بعدی را در حالت بلوتوث و فلش و مموری  واکنش می دهد .( next )

با تاچ سه ثانیه ای  روی آهنگ وکانال موجود شروع به جلو رفتن می کند .(forward )

با تاچ 7 ثانیه  صدای دستگاه را از آمپلی فایر داخل اضافه می نماید . (Volume up )

نکته :   بهترین کارکرد دستگاه ولوم بین  1-35 می باشد .

       آمپلی فایر این دستگاه قدرتی بیش از اسپیکرهای دستگاه دارد برای خروجی اضافی از AUX . لذا  ولوم بیش از 30 و حداکثر 35 به بلندگو ها آسیب می رساند . گوش انسان توانایی شنیدن فرکانسهای بسیار بالا را ندارد لذا از گوش خود مراقبت نمایید .

این دستگاه  بین 30 تا 120 دسیبل  خروجی صدا دارد از توان آن با ولوم حداکثر 30 شما 110 دسیبل را تجربه خواهید کرد که آستانه صدای گوش شماست .

از حداکثر توان این دستگاه برای بیش از 2 ساعت متوالی بهره نبرید زیرا آمپلی فایر داغ کرده و به مرور ضعیف خواهد شد . البته این شامل تمام دستگاه های صوتی و تصویری می باشد . و نقطه ضعف دستگاه نیست .

 

دکمه  (-)

این دکمه با تاچ لحظه ای کانال بعدی در رادیو و یا آهنگ قبلی را در حالت بلوتوث و فلش و مموری  واکنش می دهد . (Previous)

با تاچ سه ثانیه ای  روی آهنگ وکانال موجود شروع به عقب رفتن می کند .(forward )

با تاچ 7 ثانیه  صدای دستگاه را از آمپلی فایر داخل اضافه می نماید . (Volume down  )

 

دکمه  play / pause

با اولین تاچ اقدام به مکث یا ادامه فعالیت دستگاه می نماید .

با تاچ سه ثانیه اقدام به جستجو در کانال های رادیویی و یا بلوتوثی  یا تغییر فولدر می کند .

با تاچ 7 ثانیه ای  اقدام به ضبط  صدای محیط و یا از طریق نصب میکروفون از درگاه AUX   ویا صدای تلفن متصل به بلوتوث می کند . البته اجازه دسترسی به این مورد آخر توسط دارنده گوشی باید از طریق تلفن همراه داده شود .

این امکان از طریق یک سوال و یا یک کد 4 رقمی در گوشی بلک بری انجام می پذیرد .

این امکان با  همین دکمه متوقف می گردد و برای خارج شدن از این مود و بازگشت به اعمال قبلی از دکمه منو استفاده نمایید .

در زیر نمایشگر سه درگاه ورودی در یک خط وجود دارد .

USB  :  این درگاه برای قرار گرفتن فلش  برای موسیقی و ضبط صدا می باشد . این درگاه فلش های استاندارد با ظرفیت 500 مگابایت تا 250 گیگابایت  توانایی ساپورت دارد .

TF : این درگاه برای قرار گرفتن مموری میکرو  برای موسیقی و ضبط صدا می باشد . این درگاه مموری های استاندارد با ظرفیت 500 مگابایت تا 250 گیگابایت  توانایی ساپورت دارد . و از استانداردهای 5تا 13  پشتیبانی می کند .

AUX :  مخفف كلمه Auxiliary يا همان معادل كلمه فارسی كمكي يا كمك دهنده هست.بر روی ساندبار به عنوان كمكی در ورودي و يا خروجی عمل ميكند.

مزیت اصلی ورودی های AUX این است که آنها می توانند با هر دستگاه صوتی مورد استفاده قرار بگیرند. صرف نظر از این که آیا شما یک آیفون، یک تلفن Android یا حتی ده ساله واکمن دارید، می توانید آن را با ورودی Aux در واحد سر یا استریو خانگی خود استفاده کنید.

به همین دلیل است که یک کابل AUX با تقریبا تمام دستگاههای قابل حمل شما کار می کند، هرچند برخی از آنها نیاز به یک آداپتور دارند و تغییر یا ارتقاء پخش موسیقی شما بدون دردسر است. این به طور معمول یک مسئله ساده است که فقط از گوشی یا دستگاه پخش موسیقی خود جدا شده، با اتصال به یک دستگاه جدید، و شما انجام می شود.

شما از طریق این کابل و کابل AVمی توانید هر دستگاه صوتی را به ساندبار متصل نمایید .می توانید از میکروفون  با جک 3.5 میلیمتری نیز برای استفاده از دستگاه به عنوان یک اکوی خانگی نیز استفاده نمایید .

ورودی برق :

برای سهولت در جابجایی اسپیکر از ورودی پاور 15*2 استفاده شده است  .که هر زمان نیاز بود از برق جدا شده و بدون زوائد و سیم منتقل گردد .این نوع سیم تقریبا در هر جایی پیدا می شود و شما نگرانی برای پیدا کردن سیم برق آن نخواهید داشت .

سوکت نری پاور یا کانکتور پاور نری از نوع روجعبه ای با قابلیت پیچ شدن بر روی جعبه، پنل یا کیس کامپیوتر، دارای 2 پین فلزی جهت انتقال جریان برق شامل فاز، نول با جریان موردنظر، دارای بدنه‌ی پلاستیکی مشکی رنگ عایق می باشد .

داخل کانکتور یک فیوز قرار دارد که در صورت نوسان برق و یا هرنوع حادثه ای مسیر جریان برق را قطع مینماید . برای اتصال مجدد  باید فیوز سوخته با فیوز سالم تعویض گردد

کلید کنار سوکت پاور :

این کلید برای روشن و خاموش کردن به این کنسول اضافه گردید  . هنگامی که به برق متصل باشد  می توان از طریق آن  برای روشن و خاموش کردن استفاده نمایید .


برای خرید  این محصول یا سایر محصولات  کارگاه خلاقیت آبی و یا سفارش یک محصول اختصاصی                   با ما تماس بگیرید

کنترل  :

کنترل این دستگاه از نوع مادون قرمز می باشد . و هیچ حساسیت و منعی برای انسان و حیوانات خانگی ندارد .

محدودیت این نوع کنترل ها این است که باید گیرنده خود را ببیند و از طریق نور نامرئی مادون قرمز  تا فاصله 2-5 متری  عمل نماید . مانند کنترل تلویزون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری .

رفع محدودیت ها  :

ما برای رفع این محدودیت دو گیرنده نوری در این دستگاه  استفاده نموده ایم  . اولین آن گیرنده اصلی داخل کیس و بین دکمه های بیرونی و پنل پشت می باشد که زاویه دید 45 درجه دارد و به طور کلی پر برخورد بوده و در بهترین مکان لازم تعبیه شده است  .

دومین گیرنده از نوع نظامی و محافظت شده در سمت راست دکمه ها قرار دارد و زاویه دید 110 درجه دارد و محیط بازتری برای عملکرد بهتر خواهد داشت . نقطه کور کنترل راویه های 90 درجه کناردستگاه و زاویه 60 درجه کابل پاور خواهد بود . که طبیعتا استفاده چندانی نخواهد داشت .

اما خود کنترل را به شرح تصویر اینچنین می یابید . سعی کردیم به صورت موجز عملکرد آن را شرح دهیم .

manual Arend

کنترل آوینا

نکات مهم
manual Arend

برای روشن وخاموش کردن دستگاه باید از این کلید استفاده نمایید و قابلیت روشن و خاموش کردن سیستم از طریق کنترل برای محافظت از دستگاه برداشته شده است .
برق شهری
کلید روشن و خاموش
این کنسول بر اساس نیاز یک ساندبار کامل طراحی گردیده است و نقشه الکترونیکی آن خاص است .و برپایه طراحی و pcb و مدارات خاص آرند می باشد . منبع تغذیه مجزا برای برد اصلی و آمپلی فایر درنظر گرفته شده است تا کمترین نویز در سیستم وجود داشته باشد .
طراحی مدارات
کل توان مصرفی این دستگاه در حالت فول استفاده قطعات 3 آمپر می باشد . توان مصرفی کلی آن را با یک ضبط صوت معمولی کوچک مقایسه نمایید . مصرف برق آن بسیار ناچیز است و در حالت استفاده ملایم خانگی بسیار ناچیز است .
توان مصرفی
دو آمپلی فایر مستقل برای قسمت ساب و اسپیکر در نظر کرفته شده است که توان متفاوتی دارند . 6 بلندگوی ویژه برای این دستگاه تهیه شده است که هر6 تا برای آمپلی برقی با روشن کردن دستگاه فعال می شود .
قابلیت تنظیم صدا
بلندگو ها
ساندبار

در نهایت آرزوی ساعات و لحظات خوشی را داریم و امیدواریم سالها در کنار این کنسول لحظات شاد و خاطره انگیزی را تجربه نمائید .

ما اجتماعی هستیم ٰ مارا در شبکه های اجتماعی  دنبال کنید .

manual Arend