دفترچه راهنمای فنی احسان

اسپیکر احسان

اسپیکر احسان

این اسپیکر زیبا تمام چوب بوده و به طور کامل ایزوله شده است . دارای پیشانی از چوب افرا برای زیبایی و بدنه از چوب کاج برای ایزوله کردن نویز ساخته شده است .
این اسپیکر به صورت مستقل با اتصال به برق قابلیت پخص فایل های صوتی از طریق بلوتوث – فلش – مموری – رادیو – AUX را داراست .
در قسمت پشت دستگاه یک کابل مستقل برای اتصال به کامپیوتر نیز تعبیه شده است که با قرار دادن دستگاه در حالت AUX قابل استفاده می باشد .

مشخصات فیزیکی Ehsan

 

ارتفاع : 15 سانت

قطر : 30 سانت

عمق قسمت فنی : 10 سانت

 

این مدل مجهز به کنترل از راه دور می باشد . امکان پخش از طریق بلوتوث ، مموری ، و یواس بی فلش و کابل AUX  و کابل مستقل اسپیکر  است .

نمای پشت اسپیکر احسان

گارانتی اسپیکر احسان :

 

همواره نگرانی از بابت کیفیت  محصول به خصوص محصولات الکترونیکی   و برقی یکی از مشکلات خریداران این محصولات است .

تولید کنندگان این میز همه کاره  با علم به این مشکل و اطــمینان از کیفیت محصول تولیدی و انجام آزمایشات کافی این محصول را ضمانت نموده و سـه ماه گارانتی می نمایند . خدمات پس از فروش این محصول تا یک سال ادامه خواهد داشت . ما بر این باوریم که درصورت استفاده صحیح تا سالها می توانید  از این محصول استفاده نمایید .

شرایط گارانتی :

گارانتی محصول شامل موارد مصرفی مانند کابلها نمی باشد .

شکستگی و شستشو و آب خوردگی قسمت برقی و الکترونیکی شامل گارانتی نمی باشد .

هر نوع دستکاری توسط افراد غیر متخصص و باز شدن دستگاه  موجب ابطال گارانتی می شود .

از زمان تحویل کالا سه ماه تمام گارانتی شامل دستگاه می گردد .

مسئولیت یک سال تامین قطعات و خدمات پس از فروش به عهده تولید کننده و هزینه های مربوطه به عهده خریدار  می باشد .

معرفی محصول احسان

 

در قسمت پنل بالا  امکانات خاصی در نظر گرفته شده است

استحکام و کیفیت متریال استفاده شده وجه تمایز بزرگی است که اهل دقت آن را بخوبی درک می کنند.

توجه به ظرائف در کنار نکات ریز و دست ساز بودن آن مزیت دیگری خواهد بود .

اما این شروع ماجراست برای احسان.

قدرت احسان 

دارای سیستم مجزا برای اسپیکرهای برقی است . قدرت اسپیکرها 30 وات و در حالت حداکثری 60 وات خواهد بود . این مدل مجهز به کنترل از راه دور می باشد . امکان پخش این مدل همانند مدل مدیا از طریق بلوتوث ، مموری ، و یواس بی فلش و کابل AUX است .

برای کارکرد بهتر کنترل دو گیرنده مخصوص مادون قرمز کارگذاشته شده است . یکی در کنار دکمه ها و محیطی بوده و ازنوع نظامی تهیه و استفاده شده است . دومی داخل باکس بوده و بیشتر قسمت جنبی و پشتی را پوشش می دهد .

برای  آشنایی بیشتر در قسمت توضیحات کنترل  شرح داده شده است  .

در قسمت بالایی  6 دکمه در نظر گرفته شده است  که دکمه play / pause – (+) – (-) – menu   repet- EQ- می باشد .

کاربری عمومی آنها مشخص است  ، اما این کلیدها سه لایه هستند . و در صورتی که 3 ثانیه نگه داشته شوند واکنش دوم را نشان می دهند . اگر 7 ثانیه نگه داشته شوند  واکنش سوم را نشان خواهند داد.

البته واکنش چهارم و پنجم نیز وجود دارد که برای سرویس کاران و برنامه نویسان  می باشد . از توضیح آن معذوریم . البته کاربردی برای یوزر ندارد .

دکمه (M)

مخفف کلمه منو بوده  و طبق معمول برای عوض کردن حالت کاربری دستگاه بین بلوتوث – رادیو – فلش ومموری – AUX  می باشد . می توانید عملکرد آن را صوتی شنیده و یا در نمایشگر پشت ملاحظه کنید .

 

دکمه (+)

این دکمه با تاچ لحظه ای کانال بعدی در رادیو و یا آهنگ بعدی را در حالت بلوتوث و فلش و مموری  واکنش می دهد .( next )

با تاچ سه ثانیه ای  روی آهنگ وکانال موجود شروع به جلو رفتن می کند .(forward )

با تاچ 7 ثانیه  صدای دستگاه را از آمپلی فایر داخل اضافه می نماید . (Volume up )

نکته :   بهترین کارکرد دستگاه روی حالت برقی ولوم بین  1-35 می باشد .

       آمپلی فایر این دستگاه قدرتی بیش از اسپیکرهای دستگاه دارد برای خروجی اضافی از AUX . لذا  ولوم بیش از 30 و حداکثر 35 به بلندگو ها آسیب می رساند . گوش انسان توانایی شنیدن فرکانسهای بسیار بالا را ندارد لذا از گوش خود مراقبت نمایید .

این دستگاه  بین 30 تا 120 دسیبل  خروجی صدا دارد از توان آن با ولوم حداکثر 30 شما 110 دسیبل را تجربه خواهید کرد که آستانه صدای گوش شماست .

از حداکثر توان این دستگاه برای بیش از 2 ساعت متوالی بهره نبرید زیرا آمپلی فایر داغ کرده و به مرور ضعیف خواهد شد . البته این شامل تمام دستگاه های صوتی و تصویری می باشد . و نقطه ضعف دستگاه نیست .

 

دکمه  (-)

این دکمه با تاچ لحظه ای کانال بعدی در رادیو و یا آهنگ قبلی را در حالت بلوتوث و فلش و مموری  واکنش می دهد . (Previous)

با تاچ سه ثانیه ای  روی آهنگ وکانال موجود شروع به عقب رفتن می کند .(forward )

با تاچ 7 ثانیه  صدای دستگاه را از آمپلی فایر داخل اضافه می نماید . (Volume down  )

 

دکمه  play / pause

با اولین تاچ اقدام به مکث یا ادامه فعالیت دستگاه می نماید .

با تاچ سه ثانیه اقدام به جستجو در کانال های رادیویی و یا بلوتوثی  یا تغییر فولدر می کند .

با تاچ 7 ثانیه ای  اقدام به ضبط  صدای محیط و یا از طریق نصب میکروفون از درگاه AUX   ویا صدای تلفن متصل به بلوتوث می کند . البته اجازه دسترسی به این مورد آخر توسط دارنده گوشی باید از طریق تلفن همراه داده شود .

این امکان از طریق یک سوال و یا یک کد 4 رقمی در گوشی بلک بری انجام می پذیرد .

این امکان با  همین دکمه متوقف می گردد و برای خارج شدن از این مود و بازگشت به اعمال قبلی از دکمه منو استفاده نمایید .

 دکمه  EQ

این دکمه برای تغییر اکولایزر و حالت پخش صدای اسپیکر کاربرد دارد . به طور پیش فرض 5 حالت مختلف برای آن در نظر گرفته شده است که با هر بار فشردن دکمه آن را می توانید تغییر دهید تا به صدای مطلوب خود دست پیدا کنید .

 

دکمه  repeat

این دکمه قابلیت تکرار سیستم می باشد که بین فایل فولدر و یا کل اطلاعات موجود در حافظه متغیر خواهد بود .

پنل احسان

امکانات پنل احسان

در زیر نمایشگر سه درگاه ورودی در یک خط وجود دارد .

USB  :  این درگاه برای قرار گرفتن فلش  برای موسیقی و ضبط صدا می باشد . این درگاه فلش های استاندارد با ظرفیت 500 مگابایت تا 250 گیگابایت  توانایی ساپورت دارد .

TF : این درگاه برای قرار گرفتن مموری میکرو  برای موسیقی و ضبط صدا می باشد . این درگاه مموری های استاندارد با ظرفیت 500 مگابایت تا 250 گیگابایت  توانایی ساپورت دارد . و از استانداردهای 5تا 13  پشتیبانی می کند .

AUX :  مخفف كلمه Auxiliary يا همان معادل كلمه فارسی كمكي يا كمك دهنده هست.بر روی  اسپیکر احسان به عنوان كمكی در ورودي و يا خروجی عمل ميكند.

مزایای درگاه AUX

مزیت اصلی ورودی های AUX این است که آنها می توانند با هر دستگاه صوتی مورد استفاده قرار بگیرند. صرف نظر از این که آیا شما یک آیفون، یک تلفن Android یا حتی  واکمن دارید، می توانید آن را با ورودی Aux در واحد سر یا استریو خانگی خود استفاده کنید.

به همین دلیل است که یک کابل AUX با تقریبا تمام دستگاههای قابل حمل شما کار می کند، هرچند برخی از آنها نیاز به یک آداپتور دارند و تغییر یا ارتقاء پخش موسیقی شما بدون دردسر است. این به طور معمول یک مسئله ساده است که فقط از گوشی یا دستگاه پخش موسیقی خود جدا شده، با اتصال به یک دستگاه جدید، و شما انجام می شود.

شما از طریق این کابل می توانید هر دستگاه صوتی را به میز متصل نمایید .می توانید از میکروفون  با جک 3.5 میلیمتری نیز برای استفاده از دستگاه به عنوان یک اکوی خانگی نیز استفاده نمایید . و البته صدای خود را ضبط نمایید .

 

ورودی برق :

برای سهولت در جابجایی اسپیکر از ورودی پاور 25*2 استفاده شده است  .که هر زمان نیاز بود از برق جدا شده و بدون زوائد و سیم منتقل گردد .این نوع سیم تقریبا در هر جایی پیدا می شود و شما نگرانی برای پیدا کردن سیم برق آن نخواهید داشت .

سوکت نری پاور یا کانکتور پاور نری از نوع روجعبه ای با قابلیت پیچ شدن بر روی جعبه، پنل یا کیس کامپیوتر، دارای 2 پین فلزی جهت انتقال جریان برق شامل فاز، نول با جریان موردنظر، دارای بدنه‌ی پلاستیکی مشکی رنگ عایق می باشد .

داخل کانکتور یک فیوز قرار دارد که در صورت نوسان برق و یا هرنوع حادثه ای مسیر جریان برق را قطع مینماید . برای اتصال مجدد  باید فیوز سوخته با فیوز سالم تعویض گردد .

 

کلید کنار سوکت پاور :

این کلید برای روشن و خاموش کردن به این کنسول اضافه گردید  . هنگامی که به برق متصل باشد  می توان از طریق آن  برای روشن و خاموش کردن استفاده نمایید .

 

نکات مهم

برای روشن وخاموش کردن دستگاه باید از این کلید استفاده نمایید و قابلیت روشن و خاموش کردن سیستم از طریق کنترل برای محافظت از دستگاه برداشته شده است .

 

پشت اسپیکر احسان

کنترل  :

کنترل این دستگاه از نوع مادون قرمز می باشد . و هیچ حساسیت و منعی برای انسان و حیوانات خانگی ندارد .

محدودیت این نوع کنترل ها این است که باید گیرنده خود را ببیند و از طریق نور نامرئی مادون قرمز  تا فاصله 2-5 متری  عمل نماید . مانند کنترل تولویزون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری .

ما برای رفع این محدودیت دو گیرنده نوری در این میز استفاده نموده ایم  . اولین آن گیرنده اصلی داخل کیس و بین دکمه های بیرونی و پنل پشت می باشد که زاویه دید 45 درجه دارد و به طور کلی پر برخورد بوده و در بهتریم مکان لازم تعبیه شده است  .

دومین گیرنده از نوع نظامی و محافظت شده در قمسمت راست دکمه ها قرار دارد و زاویه دید 110 درجه دارد و محیط بازتری برای عملکرد بهتر خواهد داشت . نقطه کور کنترل پشت دستگاه و زاویه 60 درجه کابل پاور خواهد بود . که طبیعتا استفاده چندانی نخواهد داشت .

اما خود کنترل را به شرح تصویر اینچنین می یابید . سعی کردیم به صورت موجز عملکرد آن را شرح دهیم .

کنترل اسپیکر احسان

توان مصرفی

کل توان مصرفی این دستگاه در حالت فول استفاده قطعات 3 آمپر می باشد . توان مصرفی کلی آن را با یک ضبط صوت معمولی کوچک مقایسه نمایید . مصرف برق آن بسیار ناچیز است و در حالت استفاده ملایم خانگی بسیار ناچیز است .

با رعایت اصول می توانید مدتها از این کنسول  استفاده بهینه داشته و از آن لذت ببرید .

در نهایت آرزوی ساعات و لحظات خوشی را داریم و امیدواریم سالها در کنار این کنسول لحظات شاد و خاطره انگیزی را تجربه نمائید .

 

شاد و سلامت باشید .

کارگاه خلاقیت آبی

(db)

با ما در تماس باشید …

 

db-db.ir

نحوه سفارش احسان

شما می توانید از طریق همین صفحه درخواست خود را برایمان ارسال نمایید .

ویا باشماره تماس 09019224717 تماس حاصل نمایید .
همچنین با واتساپ به شماره 09901135545 ارتباط برقرار نمایید .

دایرکت ما در اینستا و تلگرام و لینکدین و فیس بوک نیز در خدمت شما هستند.

کافی است روی لینک های زیر کلیک نمایید تا با ما بیشتر آشنا شوید .

پک احسان