Smart Speakers

اسپیکر خانگی

چطور یک اسپیکر خوب انتخاب کنیم

همواره انتخاب یک سیستم صوتی خوب ویک اسپیکر خانگی خوب یک دغدغه شیربن برای اهل موسیقی بوده و هست و

سلیقه ها متفاوت است و اجناس بازار بسیار متنوع است. همین انتخاب را سخت می کند.

اسپیکر مریم

قدم اول

بلندگوهای خوب کلید دستیابی به بهترین تجربه صوتی ممکن از سیستم صوتی شما هستند. شما می توانید بهترین پخش کننده موجود در بازار را با بالاترین قیمت تهیه کنید ، اما بدون بلندگوهای مناسب ، تنظیم صدا و سینمای خانگی شما از نظر کیفیت صدا چندان ارزش چندانی نخواهد داشت.

شرایط یک اسپیکر خوب

مریم کلاسیک

بلندگو

استفاده از بلندگوهای خوب

حتی بهترین قطعات الکترونیکی نمی تواند ضعف یک اسپیکر با بلندگوهای ضعیف را پوشش دهد .

های فای

اندازه مناسب

اسپیکر متناسب با فضا

اسپیکری انتخاب کنید که بتواند فضای مورد نظر شما را براحتی پوشش دهد .

atlas

شکل اسپیکر

شکل اسپیکر مهم است .

شکل اسپیکر در نوع صدای آن موثر است  .هرنوع صدایی رو دوست دارید به شکل اسپیکر دقت کنید .

اجزای بلندگو

بلندگو ها چگونه کار می کنند ؟

بلندگوها انرژی الکتریکی را از باتری یا خروجی می گیرند تا میدان مغناطیسی ایجاد شود. سیم پیچ صدای بلندگو به میدان مغناطیسی واکنش می دهد تا دمپر مخروط را به جلو و عقب حرکت دهد. با حرکت مخروط ، هوا را در اطراف خود حرکت می دهد و امواج صوتی تولید می کند. مخروط با حرکت سریع و جلو در مسافت کوتاه نت های بالایی ایجاد می کند. وقتی مخروط بیشتر موج می زند و جلو می رود ، این کار را کندتر انجام می دهد و نت های عمیق تری ایجاد می کند. فرکانس امواج ، تصور ما از میزان صدا را تعیین می کند.

مثال :

برای مثال این طور تصور کنید  ، به پرتاب سنگ در حوضچه ای  فکر کنید. یک سنگ بزرگ با تندی عمیق به آب برخورد می کند. انجام این کار امواج بزرگی ایجاد می کند که در فاصله زیادی از یکدیگر پخش شده اند. برعکس ، پس از انداختن یک سنگریزه به داخل حوضچه ، صدایی با فرکانس بالا را خواهید شنید. امواج حاصل کوتاه تر می شوند و فاصله نزدیکی با هم دارند. امواج و موج های موجود در آب دقیقاً به همان شیوه ای عمل می کنند که امواج صوتی در هوا حرکت می کنند. امواج بزرگ و آهسته نت های پایینی تولید می کنند. امواج کوتاه کوتاه نت های بالایی تولید می کنند.

بلندگوهای میدرنج

اکثر بلندگوها از دو مخروط/درایور (ووفر و توییتر) تشکیل شده اند. بلندگوهای دو مخروطی بلندگوی دو طرفه نامیده می شوند. مخروط ها قطعات نازکی از قبیل شکل (معمولاً پلاستیک) هستند. هر مخروط فرکانس هایی را که متناسب با اندازه آن است تولید می کند. ووفر باس تولید می کند در حالی که توییتر فرکانس های بالا را منتشر می کند. میان رده در جایی بین این دو قرار می گیرد و توسط شبکه متقاطع که فرکانس ها را بین مخروط ها تقسیم می کند ، تعیین می شود.

بلندگوهای فول رنج 

در طراحی سه طرفه ، یک دمپر میان رده اختصاصی کار ووفر و توییتر را افزایش می دهد. بلندگوهای 4 طرفه یک ساب ووفر را به ترکیب اضافه می کنند. مزایای کمی برای چنین بلندگو هایی وجود دارد ، اما  به عنوان یک بلندگوی گران است. اصطلاحا به این بلندگوهای سوپر فول رنج گفته می شود .

به بلندگوهای فول رنج ارزان قیمت اعتماد نکنید .

اسپیکر احسان

چوب یا پلاستیک ؟

اسپیکر های پلاستیکی ممکن است برای بلندگوهای کامپیوتر خوب عمل کنند ، اما برای قطعات صوتی جدی مناسب نیستند. اسپیکر ها معمولاً باید از چوب یا معمولاً از MDF ساخته شوند. 

اسپیکر مناسب برای فضا

با وجود انواع مختلف اسپیکر ، تشخیص اینکه کدام یک مناسب نیازهای شما است ، دشوار است. با این فکر کنید که قصد دارید از بلندگوها برای چه چیزی استفاده کنید. آیا در حال ساختن یک سینمای خانگی درجه یک هستید ، به دنبال یک سیستم صوتی چند اتاق هستید یا رویای یک سیستم صوتی استریو با عمر طولانی و صدای فراگیر را برای خانه  خود دارید؟

شاید شما می خواهید هنگام آشپزی به موسیقی گوش دهید یا برای شروع روز خود آهنگ های مورد علاقه خود را زیر دوش بخوانید.
هنگامی که می دانید چگونه می خواهید از سیستم خود استفاده کنید ، به اتاقی که در آن به آن گوش می دهید فکر کنید. هرچه فضای شما بزرگتر باشد ، سیستم شما باید قدرتمندتر باشد.

آیا صدا را به یک آپارتمان استودیویی یا یک سینمای خانگی 1000 واتی می خواهید؟

یک بلندگوی هوشمند ممکن است برای اولین کافی باشد. برای مورد دوم ، احتمالاً شما نیاز به تنظیم صدای فراگیر با قدرت بالای 5+ بلندگو و حداقل یک ساب ووفر دارید. اجازه دهید نگاهی به انواع مختلف بلندگوهای موجود برای انتخاب بیندازیم.

طراحی مناسب

یک سیستم درست طراحی شده باعث می شود که دو موج به جای لغو شدن اضافه شوند و در نتیجه باس تقویت شده و نه کاهش می یابد. یک روش جایگزین و بسیار محبوب تقویت باس “تعلیق صوتی” نامیده می شود. این طرح از یک جعبه مهر و موم شده استفاده می کند که در آن هوای محبوس مانند یک فنر عمل می کند. مزیت این روش این است که یک جعبه کوچکتر می تواند در نتیجه باس بسیار عمیق تولید کند. معایب آن راندمان پایین تر است و در نتیجه نیاز به تقویت کننده قوی تری وجود دارد.

های فای

گام دوم : انتخاب شکل  اسپیکر

هر شکل اسپیکری یک نوع صدا تولید می کند .

بنابریان علاوه بر ظاهر آن  نوع صدا را هم می توانید از روی ظاهر آن اتنخاب کنید .

انواع اسپیکرها از نظر ظاهر عبارتند از  : اسپیکرهای برجی ( ایستاده)

اسپیکر برجی یا ایستاده 

همانطور که از نامش پیداست ، بلندگوهای ایستاده معمولاً پایه خود را روی زمین می گذارند. اغلب به عنوان بلندگوی برج نامیده می شود ، بیشتر آنها 60 تا 200 سانت از سطح زمین امتداد دارند. اگرچه اندازه یک بلندگو ارتباط کمی با کیفیت صدا دارد یا هیچ ارتباطی ندارد ، اما بلندگوهای بزرگ معمولاً بلندتر هستند. از آنجایی که ایجاد فرکانس های پایین با مخروط های بزرگتر آسان تر است ، بلندگوهای ایستاده نیز برای تولید بیس بیشتر مجهزتر هستند.
با این حساب ، بلندگوهای برج برای فضاهای بزرگ مناسب ترین هستند. یک جفت استریو بلندگوی ایستاده ممکن است تنها چیزی باشد که شما نیاز دارید. اما آنها معمولاً در سیستم های صوتی فراگیر استفاده می شوند و در اکثر موارد به عنوان بلندگوی جلوی چپ و راست عمل می کنند.

اگر صدای فراگیر می خواهید بلندگوهای برجی را انتخاب کنید .

اسپیکر برجی

اسپیکر رومیزی 

 جایگزینی عالی برای بلندگوهای برج هستند ، مخصوصاً برای فضاهای کوچکتر. آنها به طور قابل توجهی کوچکتر هستند و معمولاً مجهز به توییتر و ووفر یا بلندگوهای  میان رده هستند. با این حال ، می توانید بلندگوهای رومیزی را که شامل هر یک از خواص است نیز بیابید. در حالی که این نوع بلندگوها می توانند روی قفسه کتاب بنشینند ، وقتی روی پایه بلندگو قرار می گیرند ، کیفیت صدای بالاتری را ارائه می دهند. یک پایه به صدا اجازه می دهد تا آزادتر تابیده شود در حالی که قفسه قسمت اعظم صدایی را که بلندگو بیرون می دهد جذب می کند.
مانند برج ها ، یک جفت بلندگوی رومیزی می تواند برای تنظیم صدای استریو به خوبی کار کند. آنها همچنین برای سیستم های صدای فراگیر که می توانند به عنوان بلندگوی جلو یا عقب و یا هر دو عمل کنند عالی هستند. و در حالی که اندازه آنها بیس آنها را محدود می کند ، جفت کردن آنها با ساب ووفر به شما امکان می دهد از طیف گسترده ای از فرکانس های صدا لذت ببرید.

اگر برای یک اتاق ویا محل کار خود اسپیکر می خواهید اسپیکر رومیزی بخرید .

اسپیکر رومیزی

اسپیکرهای ماهواره ای (دیواری)

بلندگوهای ماهواره ای طوری طراحی شده اند که در پشت یا کنار قسمت گوش دادن شما بنشینند. مانند اسپیکرای رومیزی ، آنها معمولاً دارای دو باند هستند ، معمولاً یک توییتر و ساب ووفر میان رده. اگرچه می توان از آنها به عنوان یک جفت استریو استفاده کرد ، اما به طور کلی برای مکمل بلندگوهای اضافی استفاده می شود تا اینکه به عنوان جاذبه اصلی عمل کند. برای جلوگیری از اجرای کابل در منطقه گوش دادن ، بلندگوهای ماهواره ای اغلب به دیوار یا سقف نصب می شوند. بلندگوهای ماهواره ای بی سیم گزینه دیگری است. فقط به یاد داشته باشید که اینها هنوز به سیم برق نیاز دارند.

Satellite Speakers

ساب ووفر

ساب ووفرها قطعه هیجان انگیزی برای  اسپیکرها هستند . آنها زیبا و پرقدرت و جذاب هستند . بسیاری از مردم قدرت اسپیکرها را از روی ساب ها اندازه گیری می کنند .

ساب ووفر


برای لذت بردن از نت های بیس عمیق و پرقدرت ، یک ساب ووفر ضروری است. امروزه اکثر ساب ووفرها جداگانه”تغذیه می شوند” ، به این معنی که آنها شامل یک تقویت کننده داخلی و یک شبکه متقاطع هستند که به شما امکان می دهد بیس فرکانس بالای ساب را تنظیم کنید تا با اسپیکرهای اصلی خود به طور موثر ترکیب شود. 
عملکرد ساب ووفر به شدت تحت تأثیر محل قرارگیری آن است . برخی از مکان ها در یک اتاق به طور کامل بیس را لغو می کند. بنابراین جایی که ساب ووفر را قرار می دهید و جایی که می نشینید برای استفاده بیشتر از آن بسیار مهم است. 

ساندبارهای جذاب

نوارهای صوتی ساده ترین راه برای بهبود کیفیت صدای تلویزیون شما هستند. نصب آنها اغلب به سادگی اتصال سیم برق به پریز دیوار یا محافظ برق و سپس اتصال کابل HDMI یا صدا به تلویزیون است. در راهنمای خرید Sound Bar ما درباره آنها بیشتر بدانید.

ساندبار

بلندگوهای داخلی

بلندگوهای داخلی به شما این امکان را می دهند که از صدای با کیفیت بالا بدون به هم ریختن فضای خود لذت ببرید.

اسپیکر داخلی

در حالی که اکثر بلندگوها در کیس های بلندگو تعبیه شده اند که می توانند روی پایه ، قفسه یا سطوح سفت دیگر قرار بگیرند ، بلندگوهای داخلی در سقف یا دیوار پنهان شده اند. این بلندگوها دارای پنل جلویی یا گریل هستند ، اما کیس کاملی ندارند زیرا دیوار یا سقف به عنوان یک اتاق عمل می کند. در نتیجه ، خود بلندگو اغلب ارزانتر از رومیزی ها یا بلندگوی ماهواره ای است. اما نصب حرفه ای آنها به احتمال زیاد حداقل به اندازه سایر انواع بلندگوها گران خواهد بود .

بلندگوهای فضای باز

بلندگوهای فضای باز
لازم نیست موسیقی به دیوارهای خانه شما محدود شود. بلندگوهای فضای باز طوری طراحی شده اند که در برابر عناصر مقاوم هستند و به شما این امکان را می دهند که از هنرمندان مورد علاقه خود در حین کار با کباب پز ، استراحت در حیاط یا انجام کارهای حیاط لذت ببرید. برخی ظاهر خود را با بلندگوهای ماهواره ای یا قفسه کتاب به اشتراک می گذارند و معمولاً در کنار خانه شما نصب شده اند. برخی دیگر در دید مستقیم پنهان می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که شبیه سنگ ها یا تزئینات چمن هستند.

اسپیکرمناسب شما کدام است ؟

از انواع اسپیکر موجود در بازار اگر هیچ کدام شما را قانع نکرده است و یا با بودجه شما هماهنگ نیست نگران نباشید .

نوبت اسپیکرهای سفارشی است.

اسپیکرهای سفارشی اسپیکرهای خاصی هستند که متناسب با سلیقه و نیاز شما ساخته می شوند .

اسپیکر خاص می خواهی باما تماس بگیر

اسپیکر سفارشی

اسپیکرهای هوشمند

باند های هوشمند راهی ساده برای آوردن صدای با کیفیت به هر اتاق خانه است. نصب به سادگی وصل کردن آنها به پریز برق و اتصال آنها به شبکه خانگی است. پس از اتصال ، می توانید آنها را از طریق برنامه تلفن خود کنترل کنید یا از دستورات صوتی برای پخش موسیقی از بهترین سرویسهای پخش جریانی استفاده کنید.
بسیاری از بلندگوهای هوشمند  برای سیستم های صوتی چند اتاق مناسب هستند. آنها به شما امکان می دهند پخش را در چندین بلندگو در سراسر خانه از طریق برنامه تلفن هوشمند یا کنترل های صوتی خود همگام سازی کنید ، و اطمینان حاصل کنید که هرگز هیچ نتی  را از دست ندهید. 

Smart Speakers

متناسب نیاز خود اسپیکر خود را انتخاب کنید .

اسپیکر قابل حمل

 اسپیکرها یی هستند با قابلیت استفاده بدون برق و قابل حمل و تا حدودی مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار برای پیک نیک و سفر و طبیعت گردی

voria


برای داشتن صدای با کیفیت در خارج از خانه ، بلندگوی قابل حمل بلوتوث راه حلی است. این دستگاه ها می توانند به اندازه کافی کوچک باشند تا در جیب شما جا شوند یا به اندازه بضبط صوت های دهه 60 باشند. اگر دوست دارید وقت خود را در ساحل یا روی آب بگذرانید ، به دنبال یک مدل ضد آب باشید تا مطمئن شوید در برابر هر چیزی که پیش می آید ایستادگی می کند.
بلندگوهای پرتابل کارگاه خلاقیت آبی

حبه قند

اسپیکرهای کوچک جیبی

اسپیکرهای کوچک و جیبی با امکانات متناسب می تواند همراهی جذاب برای رفت وآمدهای روزانه و همراه شما در کیف و یا جیب شما باشد.

حبه قند اسپیکر کوچک و جیبی  محصول کارگاه خلاقیت آبی یکی از این اسپیکرهاست . 

اسپیکر خانگی مناسب کدام است ؟

بهترین اسپیکرها صدا را دقیقاً همانطور که ضبط شده است ، پخش می کنند. متأسفانه ، یک ویژگی ساده و همه جانبه وجود ندارد که بتوانید برای تعیین کیفیت بلندگو به آن توجه کنید. و از آنجا که کیفیت صدا می تواند ذهنی باشد ، بلندگوهایی که برای یک سری از گوش ها بی عیب و نقص به نظر می رسند ، ممکن است برای گوش های دیگر بد صدا باشند. در حالت ایده آل ، می توانید قبل از بردن بلندگو به خانه به آن گوش دهید. با این وجود ، می توانید به مشخصات زیر توجه کنید تا تصور نسبتاً خوبی از کیفیت بلندگو به دست آورید.

حدود قیمت اسپیکرها

هنگام تصمیم گیری خرید اسپیکر ، تعیین بودجه برای بلندگوها ، تقویت ، سیم کشی و احتمالاً نصب آنها بسیار مهم است. محدوده قیمت اسپیکرها به خودی خود فوق العاده گسترده است. برخی از رومیزی ها بیش از یک میلیون تومان قیمت دارند. که البته ارزش آن را داشته باشند یا نداشته باشند .
در محدوده 6 میلیون و کمتر ، انتظار می رود یک اسپیکر محکم با اندازه رومیزی با عملکرد مطلوب از 60 هرتز (باس میانی) و بالاتر دریافت کنید. انتظار می رود 6 تا 12میلیون تومان  برای یک جفت بلندگوی رومیزی ویا ایستاده با باس قوی تر و عمیق تر (حدود 40 هرتز) و تعادل مطلوب در طیف صوتی هزینه کنید. اسپیکرهایی که دارای بیس عمیق در محدوده قیمت پایین تر هستند ، تقریباً قطعات دیگر مهم طیف فرکانس را تغییر می دهند .

اسپیکرهای ارزان قیمت برای قوی تر شدن بسیاری از صدا ها را پخش نمی کنند .

maryam cube

وقت انتخاب است …

حال با علم به مسائلی که گفتیم می توانید اسپیکر خانگی خود را انتخاب کنید . 

جستجوی خود را برای بلندگوهای کامل با فکر کردن در مورد نحوه و مکان استفاده از آنها آغاز کنید.

در مرحله بعد ، مشخص کنید که کدام نوع بلندگو برای نیازهای شما بهتر کار می کند. سپس ، در صورت امکان ، برای آزمایش مدل های مختلف ، به فروشگاه ما مراجعه کنید. در غیر این صورت ، مشخصات بلندگو را که در بالا توضیح داده شد ، مرور کرده و مدلی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد. در نهایت ، مطمئن شوید که گیرنده ای برای تغذیه بلندگوها و کابل های مورد نیاز برای اتصال آنها دارید.

سوال دارید ؟

در صورت داشتن هرگونه سوالی ، می توانید با شماره تلفن 09019224717 با بخش صوتی و تصویری سفارشی ما تماس بگیرید یا به info@db-db.ir ایمیل ارسال کنید. ما خوشحالیم که به هر طریقی که بتوانیم به شما در جستجوی سیستم صوتی کامل کمک کنیم. اگر در منطقه تهران هستید ، حتی می توانیم به خانه شما بیاییم تا همه چیز را تنظیم کنیم.

ما اجتماعی هستیم از این راه ها هم در دسترس هستیم .

برچسب‌ها: بدون برچسب

12 پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند